GOLD ATAŞEHİR FİLİZ EKME 0541335 26 35

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
28 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Ataşehir Karot Kesim ve Filiz Ekme Firması, İstanbul Karotcu
  • TELEFON: 05413352635
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: 05413352635
  • WEB SİTESİ: http://karotcu.kim
  • E-POSTA: info@karotcu.kim
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
1+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Ataşehir Karot Kesim ve Filiz Ekme Firması, İstanbul Karotcu

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

ATAŞEHİR Filiz Ekme

Birçok farklı alanda tercih edilen filiz ekimi, bina ve binaların onarım, güçlendirme ve restorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Limanlar, barajlar ve su arıtma tesisleri gibi alanların yenilenmesi, yapılarda ve binalardaki çatlak ve kırıkların onarılması gibi işler için filiz dikmek de beton kırılmalarında yaygın bir iştir. Balkon ve korkuluklar için demir cevheri dikilmesi gereken durumlarda veya hasarlı ve eskimiş binaların güçlendirilmesi gerektiğinde de fidan dikme yöntemi kullanılmaktadır. Kolon veya kirişlerin desteklenmesine ihtiyaç var ise fidan dikme tekniği güvenle kullanılır. Binaların ve yapıların uzun bir kullanım süresinden sonra ilerleyen yıllarda binalarda kırılmalar veya çatlaklar oluşabilir. Filiz ekimi yapılan bina ve yapılarda bu sorun oluşmaz. Çünkü filiz ekimi bu tür çatlak ve kırıkların oluşmasını engeller. Kalıcı bir uygulama olan filizlenme işlemi sırasında iki farklı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemlerden biri epoksi tekniği diğeri ise kimyasal ankrajdır.

EKİMDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Filizlenme işleminin başarılı olabilmesi için işlem sırasında uygulanacak adımların sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Filiz ekimi için ilk aşamada uygulamanın yapılacağı alana karotlu matkap veya beton matkabı ile delik açılır. Ekilecek demir cevherinin boyutuna göre delikler açılır. Delikler delinirken işlem öncesi yapılan ölçümler ve hesaplamalar dikkate alınır. açıldıktan sonra işlem sırasında herhangi bir sorun olmaması için delikler hava kompresörü ya da farklı bir ekipman yardımı ile temizlenmektedir. Temizlik aşamasından sonra açılan deliklere yapıştırıcı özelliği yüksek olan kimyasal madde doldurulmaktadır. Kimyasalın deliğe doldurulması işlemi hızlı ve kolay yapılmaktadır ancak yine de bir uzman denetiminde ve gözetiminde yapılmalıdır. Daha sonraki aşamada kimyasal karışımın doldurulduğu deliğe uygun demir filizleri koyularak sabitlenmektedir. Bu aşama sonrasında işlem tamamlanmaktadır. Deliğe doldurulan kimyasal karışım kısa bir süre içerisinde aktifleşir ve ardından donar. Sonrasında çözülme, paslanma ve gevşeme gibi bir sorunla karşılaşmayacağınız filiz ekimi işlemi ile eskiyen, deforme olan ve hasar görmüş binalarınızı onarabilir ve güçlendirebilirsiniz. Filiz ekimi konusunda destek almak için Ataşehir bünyesindeki tecrübeli firmaları değerlendirebilirsiniz.

FİLİZ EKİMİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Bina ve yapıların inşaatı bittikten sonra yapılan ek bir uygulama olan filiz ekimi aynı zamanda kalıcı bir işlemdir. Dış cephe sistemlerinde, demir filizi ekiminde, reklam panolarında, iskele bağlantılarında, metro ve hızlı tren rayları gibi alanlarda da filiz ekimi sık sık tercih edilen bir işlemdir. Bina ve yapıların ömrünü uzatan bir uygulama olan filiz ekimi buna ek olarak güvenli bir işlemdir. En çok kullanıldığı alan bina onarımı ve bina güçlendirme olan filiz ekimi işleminin avantajlarından biri de ekonomik oluşudur.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Call Now