GOLD BEŞİKTAŞ KİMYASAL ANKRAJ KAROTCULAR 0541335 26 35

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
84 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Başakşehir Karot Kesim Firması İstanbul Uzman Karotçu Ekipler
 • TELEFON: 05413352635
 • FAX: karotcu.kim
 • GSM: karotcu.kim
 • WEB SİTESİ: http://karotcu.kim
 • E-POSTA: info@karotcu.kim
 • SOSYAL MEDYA:
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
1+5 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Başakşehir Karot Kesim Firması İstanbul Uzman Karotçu Ekipler

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

BEŞİKTAŞ KİMYASAL ANKRAJ

Kimyasal ankrajlar, yıllar önce inşa edilmiş hem eski hem de yeni binalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kimyasal ankrajlar genellikle bina ve yapıların onarım, güçlendirme ve restorasyonunda tercih edilmektedir. Eski ve yeni beton kaynaştırılır. İki tip beton birleştiğinde daha sağlam ve dayanıklı bir beton elde edilir. Farklı kimyasallarla kimyasal ankraj işlemi çok karmaşık ve zorlu bir uygulamadır. Yıpranmış, hasar görmüş veya deforme olmuş yapıların ve bina bölümlerinin onarımı olarak tanımlanan kimyasal ankraj, yapıların ve yapıların ömrünü uzatır. Kimyasal ankrajda kullanılan polyester reçine bazlı kimyasal son derece dayanıklıdır. Bu nedenle kimyasal ankraj işlemini gerçekleştiren kişinin alanında deneyimli ve bilgili olması gerekmektedir. Beşiktaş’ta profesyonel kimyasal ankraj ve filiz dikim hizmeti veren firmalardan yardım alabilirsiniz.

KİMYASAL ANKRAJ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Kimyasal ankraj, ağır ve tehlikeli işçi sınıfına aittir. Kimyasal ankraj, merdiven, parapet, balkon ve pencere gibi alanlarda ve bina güçlendirmede yapılan bir iştir. Kimyasal ankraj temel olarak kısa sürede tamamlanabilen bir işlemdir. İşlemin ilk aşamasında, yüzeye demir cevherlerinin ekilebileceği uygun büyüklükte bir delik açılır. Bu delikler daha sonra iki farklı kimyasal maddenin karıştırılmasıyla oluşturulan ve yüksek yapışma kalitesine sahip kimyasal ankrajlarla doldurulur. Bir sonraki adım, demir cevherini sabitlemek ve kimyasal karışımın döküldüğü deliğe yerleştirmektir. Bu aşamada hata oranı çok düşüktür. Bu aşamadan sonra işlem tamamlanmıştır. Ancak ikili kimyasal ve beton çok çabuk donduğu için işlem öncesi hesaplamaların doğru yapılması gerekir. Kiriş ve kolon takviyesinde sıklıkla kullanılan kimyasal ankraj yönteminde çok yüksek dayanımlara sahip kimyasal ankrajlar kullanılmaktadır. Birçok alanda kullanılabilen ancak inşaat sektöründe tercih edilen alternatif bir uygulama olan kimyasal ankraj, kısa sürede yapılabilmesine rağmen özen gerektiren bir uygulamadır.

KİMYASAL ANKRAJ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Birçok alanda kullanılan ve birçok avantajı bulunan kimyasal ankrajın kullanıldığı alanlardan bazıları şunlardır;

 • Pencere ve kapı
 • Yıpranmış binalar ve yapılar
 • Hasarlı binalar ve yapılar
 • Binaların planlı restorasyonu
 • Korkuluklar ve merdivenler
 • Yıllar önce yapılmış binaların aşınmış ve zayıflamış kısımlarının güçlendirilmesi.

Teknikte uzman kişiler tarafından yapıldığında, kimyasal sabitleme yöntemi çok başarılı sonuçlar vermiştir. Başarılı kimyasal ankraj, binaların ve yapıların ortalama ömrünü iki katına çıkarma potansiyeline sahiptir. Beşiktaş Mahallesi, kimyasal ankraj ve filizcilik alanında tanınmış ve lider firmaların bulunduğu bir bölgedir. Burada firmalardan uygun fiyatlara kimyasal çapa hizmeti alabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Call Now

Open chat